سئو چیست ؟

سئو چیست ؟

سئو چیست ؟ ابتدا به بررسی معنای لغوی سئو می پردازیم و بعد سراغ کار هایی که این معنایی لغویی به آن اشاره می کند میرویم .

سئو (SEO) به معنی بهینه سازی موتور های جستجو (Search Engine Optimization) می باشد که باید وب سایت خود را برای موتور های جستجو همانند : بینگ ، یاهو ، گوگل و  … بهینه سازی کنید .

سئو چیست ؟ عوامل موثر و اصلی در بهینه سازی وب سایت
سئو چیست ؟
عوامل موثر و اصلی در بهینه سازی وب سایت

این بیهنه سازی به چه صورت انجام میگیرد !؟

این بحث دقیق به سئو چیست ؟ باز میگردد . شما باید با توجه به معیار های که موتورهای جستجو در نظر میگیرند ، این تنظیمات و قوانین را رعایت نمایید . برای بررسی قوانیین جدید می توانید به بخش های سئو حود موتور های جستجو که همان الگروریتم های که وب سایت جستجو در اختیار شما می گذارند مراجعه کنید یا با استفاده از وب سایت ما و یا دیگر وب سایت های ایرانی که الگوریتم ها را بررسی میکنند از این الگوریتم ها آگاه شوید و در وب سایت خود مورد استفاده قرار دهید .

 سئو وب سایت یا دور زدن موتور جستجو برای کسب رتبه ؟

سئو به چند روش تقسیم می شود که به آنها کلاه سفید و کلاه خاکستری و کلاه سیاه میگونید . (کلاه صورتیش هم برا خانوم ها قول دادن بزنن :دی)

در این سه روش اصلی که در بالا گفته شد روش کلاه سیاه خطرناک ترین روش میباشد ، با توجه به اینکه بازدهی بسیار خوبی برای شما در زمان بسیار کمی میدهند اما در طول زمان وب سایت شما از روی دنیا محو می شود !

در روش کلاه سفید با استفاده از تمامی قوانین و الگوریتم ها موجود و استاندارد جلو میرویم که این روش زمان زیادی حدود ۴ تا ۱۲ ماه را میطلبد .

اما در صورتی که تمامی اصول را رعایت کنید و از قوانین سر پیچی نکنید وب سایت شما بعد از چند ماه بالا خواهد آمد و هرگز به پایین باز نخواهد گشت که در مباحث بعدی به این روش بیشتر می پردازیم /

در روش کلاه خاکستری که ترکیبی از دو روش بالا می باشد شما با استفاده از قوانین و الگوریتم ها به پیش میروید ، اما در بعضی از مواقع هم شیطنت های خاص خود را باید انجام دهید در روش امکان از بین رفتن وب سایت شما در موتور های جستجو به ۳۰% کاهش پیدا میکند .

سئو چیست ؟! در واقع بهتر است اینگونه سوال کینم که الگوریتم های اصلی سئو چیست ؟

الگوریتم های اصلی موتوری های جستجو به بیش از ۲۲۰ مورد میرسد که هر کدام از این الگوریتم ها از میلیون ها کد ساخته شده اند . مهندسان سئو و یا هنر مندان سئو این الگوریتم ها را میحوانند ، تحلیل  میکنند و با توجه به نیاز های

هر کدام از این الگوریتم ها روش های را ارئه می دهند که با استفاده از این روش ها بازدهی وب سایت شما بالا میرود .

عواملی که در بهینه سازی وب سایت ، سئو سایت شما تاثیر دارند !
  • شرکت های ارائه دهنده سرویس و موتور های جستجو
  • وب مسترها و شرکت های بهینه سازی موتور های جستجو
  • جستجو کننده ها در موتورهای جستجو

این سه عامل مهم در وب سایت و رتبه شما تاثیر بسزایی دارند ! توجه داشته باشید که در اینجا شرکت های ارائه دهنده سرویس الگوریتم ها را و کاربران جستجو کننده نوع در خواست ها را ارائه میدهند !

که باید این نوع درخواست ها را با نوع الگوریتم های ارائه شده ادقام شوند تا بتوانیم پاسخ خوبی در بهینه سازی بگیریم !

در ادامه با ما هراه باشید و سوالات خود را با ما و دیگران در میان بگذارید تا بتوانیم بهترین روش را برای سئو وب سایت خود بیابیم 🙂 .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *